SPORDA YILIN EN'LERİ ÖDÜLLENDİRİLDİAmatör Spor Haftası kapanış programı ve Sporda Yılın En’ leri ödül töreni gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa planlanan, amatör sporlara ilgiyi arttırmak ve halkı sporun her branşıyla tanıştırmak amacıyla ilimizde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu koordinesinde 10-16 Ekim 2016 tarihleri arasında İlimizde düzenlenen Amatör Spor Haftası Kapanış töreni ve Yılın En’ leri ödül töreni;

Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın yaptığı açıklamada: " Bu hafta amatör spor haftası olarak kutlanıyor ancak bunun bir haftayla sınırlı kalmasını istemiyoruz, bu faaliyetlerin tüm yıla yayılmasını istiyoruz. Amatörü sporun gündemine taşımamız lazım. Bu yılda güzel şeyler yaptık, bundan sonrada yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

Konuşmalarının devamında Amatör Spor Haftası 2016 yılı Sporun En’lerine ödülleri Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu,Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar,Spor Şube Müdürümüz Ömer Besler, Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın ve TÜFAD Başkanı Ercan Süsoy tarafından takdim edildi.

2016 YILI AMATÖR SPOR HAFTASI SPORUN ENLERİ
Voleybol – Tokat Belediye Plevne Spor Kulübü / İlimiz Sporuna katkılarından dolayı,İlimizin Voleybol Efeler Ligi Temsilcisi, Voleybol 2 Lig Temsilcisi, Masa Tenisi 3. Lig Temsilcisi
Futbol – Erbaa Spor Kulübü / 2015-2016 Sezonu Bölgesel Lig Şampiyonu- İlimizi Spor Toto 3.Ligi 2 Grup Temsilcisi
Goalball - Sevda Altınoluk / 2016 Rio Paralimpik Oyunlarında Goalball Şampiyonu ve Gol Kralı
Güreş -Soner Demirtaş – 2016 Rio Olimpiyatları Serbest Güreş 74 Kilo 3.’cüsü
Güreş Mustafa Kaya – 2016 Büyükler Avrupa Şampiyonası Serbest Güreş 65 kilo 2.’cisi
Halter – Bünyamin Sezer – 2015-2016 Sezonu Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası 62 kilo koparma Avrupa 2.’cisi
Atletizm – Selma İsot – 2016 Dünya Lisesi Gençler Spor Oyunları 2000m engelli Dünya 4.’cüsü
Muay Thai – Beyza Dumanlıdağ – 2016 Gençler Muay Thai Türkiye Şampiyonası 48 Kilo Türkiye 3.’cüsü