SPOR LİSESİ ÖN KAYIT TARİHLERİ VE MÜRACAAT ŞARTLARISPOR LİSESİ ÖN KAYIT TARİHLERİ VE MÜRACAAT ŞARTLARI BELLİ OLDU


Tokat'ımızda Sporun tabana yayılması ve sportif anlamda yetenekli çocuklarımıza yeni imkanlar sunulması amacıyla açılan Spor Lisesi ,  2016-2017 eğitim ve öğretim yılında alım takvimi belli oldu. 

Yetenek sınavı ile öğrenci alımı takvimi doğrultusunda ön kayıtlar 29-30-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak olup yetenek sınavı ise 01-04 Eylül 2016 tarihleri arasında Gazi Osman Paşa Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Salonunda yapılacaktır.

Kamuoyuna önemle duyurulur.


Başvurular öğrenci ve velileri ile birlikte Okul Müdürlüğüne yapılacaktır. Başvuruda istenen belgeler;

  1. Öğrenim Belgesi ( Öğrencinin Mezun olduğu okuldan onaylı )
  2. Başvuru formu, dilekçesi ( Spor Lisesi Müdürlüğünden temin edilecektir.)
  3. Beden Eğitimi ve Spor yapmasında ve Spor Lisesi sınavlarına engel bulunmadığına dair alınacak doktor raporu ( ASM’lerden alınacak tek hekim raporu yeterli olacaktır. )
  4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  5. 1 Adet vesikalık fotoğraf
  6. Ortaöğretim Yerleştirme Puanı ( Öğrencinin Mezun olduğu okuldan onaylı )
  7. Sporcu Geçmişi Belgesi ( Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 2016/11 nolu genelgesi gereği değerlendirme kriterlerinden olan ve sporcu öğrencinin daha önce katılarak derece elde ettiği yarışmalara ait resmi belgelerden, il derecelerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden, Grup, Türkiye Şampiyonası ve Milli Sporcu Belgelerini ilgili Federasyonlardan onaylı bir şekilde olacaktır. Fotokopi kabul edilmeyecektir. )

Tokat Spor Lisesi Yetenek Sınavı Kitapçığı için  TIKLAYINIZ